Strona główna
O serialu
Bohaterowie
Twórcy
Aktorzy
Spis odcinków
Artykuły
Galeria
Premiera
Wpadki
Cytaty
Ciekawostki
Download
Multimedia
O stronie
Mapa strony
Linki
Kontakt
.
O serialu

Click to enlarge
10-cio odcinkowy Serial STEVENA SPIELBERGA wyprodukowany przez DreamWorks dla kanału SCI FI, nazywany przez krytyków najlepszą telewizyjną produkcję od czasu "Kompanii braci", łączy fikcję i mniej lub bardziej udokumentowane fakty z historii kontaktów ludzi i istot pozaziemskich w przeciągu ostatnich pięćdziesięciu lat.

Na tle ostatniego półwiecza z dziejów Stanów Zjednoczonych toczy się historia o pozaziemskich przybyszach, tajnych rządowych projektach, miłości, nienawiści i strachu. Jej początki sięgają czasów II wojny światowej, kiedy jeden z bohaterów – pilot Russel Keys – zostaje zestrzelony nad terytorium Niemiec, po czym odnaleziony we Francji. Parę lat później w Ameryce, w małej miejscowości Roswell dochodzi do tajemniczej katastrofy powietrznej, skutki której bada pułkownik Owen Crawford.

Jeżeli szukasz w serialu jakiś super efektów specjalnych i nie wiadomo jak dziwacznie wyglądających obcych to raczej się zawiedziesz, radzę się bardziej skupić na samej historii niż na efektach gdyż została przedstawiona w bardzo ciekawy sposób, również sama narracja jest godna uwagi.


Czas trwania: +-870min (całość)
Rok produkcji:2002
Premiera: 2.12.2002 na kanale SCI-FI
Polska premiera: styczeń 2004 na kanale Canal+
Emisja na kanale ogólnodostępnym: TVN 16 marca 2006
 

Ostatnia aktualizacja: 2006.05.11
© DEXTER
stat4u