Strona główna
O serialu
Bohaterowie
Twórcy
Aktorzy
Spis odcinków
Artykuły
Galeria
Premiera
Wpadki
Cytaty
Ciekawostki
Download
Multimedia
O stronie
Mapa strony
Linki
Kontakt
.
TVN
Telewizja TVN rozpoczęła emisje serialu w czwartek 16 marca, minutowy zwiastun reklamujący serial zaczęto emitować od 3 marca (pierwszy wyemitowano w czasie serialu "Nash Bridges"), następnie zaczęto emitować 30 sekundowe zwiastuny reklamujące każdy osobny odcinek, można je było oglądać na kilka dni przed odcinkiem.
Niestety serial został "wciśnięty" na godz. 23:20 co zaowocowało małym zainteresowanie serialem, a szkoda gdyż na pewno przesuniecie emisji chociaż o godzinę wcześniej spowodowałoby podniesienie oglądalności, no ale nie mnie o tym decydować, wszelkie prośby o zmianę godziny na wcześniejszą nie poskutkowały.
Jakby tego było mało odcinek John (1x09) został wyemitowany 11 maja o północy gdyż "Wielkie ucieczki" były dłuższe niż zazwyczaj.
Z całą pewnością można stwierdzić że tak późną emisją TVN sam skazał serial na porażkę.
Serial w TVN zakończył się 18 maja, i na pewno po emisji zdobył wielu fanów (i przeciwników też) jednak pewne jest to że o wiele większe zainteresowanie miałby gdyby nie późna pora emisji.


Poniżej opis serialu przygotowany przez TVN:

Serial "Wybrańcy obcych" to opowieść o kluczowej roli rodzin Keysów, Crawfordów i Clarke'ów w historii spotkań ludzi z przedstawicielami obcych cywilizacji. "Sądziłem, że serial ten powinien obrazować trzy różne punkty widzenia - mówi Leslie Bohem, scenarzysta. Chciałem pokazać normalną rodzinę, taką jak Keysowie, zmagającą się z pozaziemskimi prześladowcami, a także rodzinę, która nie wierzy w istnienie kosmitów - to Clarke'owie.
Ważne były również działania podejmowane przez rząd, dlatego potrzebowałem Crawfordów". O kolejach losów Keysów, Crawfordów i Clarke'ów dowiadujemy się z ust dziesięcioletniej Allie Keys, pełniącej rolę narratora wszystkich odcinków. Dziewczynka odziedziczyła po swoich pozaziemskich przodkach niezwykłą moc i hart ducha, dlatego właśnie ona, mimo młodego wieku, będzie musiała podjąć decyzję, która wpłynie na przyszłość rodzaju ludzkiego.
Pomysł na tak niezwykły i wizjonerski serial mógł powstać tylko w wyobraźni Stevena Spielberga, wybitnego reżysera i twórcy E.T. oraz Bliskich spotkań trzeciego stopnia. "Zawsze fascynowała mnie tematyka uprowadzeń dokonywanych przez istoty pozaziemskie - stwierdza Spielberg - wertowałem gazety i szukałem opowieści zwykłych ludzi o przybyszach z kosmosu. W mojej epopei bohaterowie z pokolenia na pokolenie zmagają się z nieznanym zagrożeniem. Spotkania z obcymi dla jednych oznaczają ból i strach, dla drugich szczęście i miłość".
Z kolei ambicją Jima Limy, szefa zespołu ds. efektów specjalnych, było stworzenie uniwersalnego wzoru przybyszów z kosmosu. "Chciałem, aby serial stał się tym dla istot pozaziemskich, czym Jurassic Park był dla dinozaurów - opowiada Lima. Po nakręceniu Jurassic Park przedstawiony w nim obraz dinozaura raz na zawsze utrwalił się w naszej wyobraźni. Mam nadzieję, że to samo czeka wykreowane przeze mnie postacie".
Recenzje serialu: Newsweek - "Wspaniałe wyczucie miejsca i czasu sprawia, że wydarzenia przedstawione w TAKEN przyprawiają o gęsią skórkę, wydają się zarazem niesamowite i przerażająco znajome". NY Daily News - "Przesłanie TAKEN lśni równie jasno jak blask otaczający UFO". The Washington Post - "TAKEN to serial często tak pełen napięcia, że wprowadza widza w stan rozgorączkowanego podniecenia. Epopeja godna miana najlepszego filmu science- fiction wyprodukowanego na potrzeby małego ekranu".
Odcinek 1.
Trwa II wojna światowa. Nad terytorium Francji toczy się zacięta walka powietrzna. Nagle jednostka dowodzona przez kapitana Russella Keysa zostaje otoczona tajemniczym, błękitnym światłem. Dzięki temu samolot unika zestrzelenia. Po wojnie kapitan cierpi z powodu nieznośnych bólów głowy, dręczą go również koszmary senne. Gdy dowiaduje się, że wszyscy członkowie załogi myśliwca zmarli w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach, postanawia rozpocząć własne śledztwo. Tymczasem kapitan Owen Crawford na zlecenie rządu poszukuje obiektu, który rozbił się w miejscowości Roswell, niedaleko bazy wojskowej.

Odcinek 2.
Rok 1958. Russell Keys był już wielokrotnie uprowadzany przez przybyszów z odległych galaktyk. Chce oszczędzić swemu synowi podobnych doświadczeń, niestety kosmici nie dają za wygraną. Badania w sprawie katastrofy statku kosmicznego trwają. Pułkownik Owen Crawford zaczyna podejrzewać, iż kluczem do rozwiązania zagadki jest dziesięcioletni Jacob Clarke.

Odcinek 3.
Rok 1962. Pułkownik Owen Crawford musi przekonać rząd, że dalsze badanie sprawy UFO jest zasadne. Próbuje odnaleźć Jacoba Clarke'a i przestawić go jako żywy dowód. W trakcie poszukiwań spotyka Russella i Jesse'a Keysów, którzy są gotowi poddać się wszelkiego rodzaju testom za cenę ochrony przed obcymi.

Odcinek 4.
Rok 1970. Synowie Owena Crawforda - Eric i Sam - różnią się poglądami na temat istot pozaziemskich. Sam prowadzi na Alasce niebezpieczne dochodzenie i odkrywa nowe fakty dotyczące obcych. Jesse Keys wraca z Wietnamu jako uzależniony od narkotyków, znękany wspomnieniami człowiek.

Odcinek 5.
Rok 1980. Po dwudziestu latach nieobecności Jacob Clarke przyjeżdża do domu, aby pożegnać się z umierającą matką. Wyznaje bratu prawdę o swoim pochodzeniu. Eric Crawford kontynuuje tajną misję ojca. Razem z dr. Chetem Wakemanem odnajduje Jacoba Clarke'a i Jesse'a Keysa, co prowadzi do tragicznego w skutkach finału.

Odcinek 6.
Rok 1983. Jesse Keys i Jacob Clarke nie żyją. W centrum zainteresowania obcych znalazło się młodsze pokolenie, zwłaszcza Charlie Keys. W 1989 roku intrygi dr. Cheta Wakemana doprowadzają do wznowienia tajnej misji rządowej. Przebiegły doktor pragnie jednak badać nie tylko sprawy związane z UFO. Równie mocno zależy mu na bliższej znajomości z atrakcyjną Mary Crawford.

Odcinek 7
Współczesność. Charlie Keys dowiaduje się, że jest ojcem Allie, córki Lisy Clarke. Dr Wakeman i Mary Crawford zamierzają porwać dziewczynkę na potrzeby tajnego projektu rządowego. Przyparta do muru Allie wykorzystuje do obrony swoje nowo odkryte zdolności paranormalne, ale to nie zniechęca Mary.

Odcinek 8.
Współczesność. Generał Beers wywozi Allie do Północnej Dakoty, aby zwabić Obcych w pułapkę. Mary, Lisa i Charlie gorączkowo starają się odnaleźć dziewczynkę.

Odcinek 9.
Współczesność. Wojsko zestrzeliło statek kosmiczny. Chociaż pojazd wydawał się niesprawny, wkrótce wystartował z Allie na pokładzie. Cała scena to oczywiście podstęp mający na celu umożliwienie dziewczynce ucieczki.

Odcinek 10.
Wyjaśniają się wszystkie tajemnice ostatnich kilkudziesięciu lat. Allie poznaje swoje przeznaczenie i razem z rodzicami musi podjąć bodaj najtrudniejszą decyzję w życiu.

<<Wstecz
 

Ostatnia aktualizacja: 2006.05.11
© DEXTER
stat4u